Ne, Nedir?

Bioenerji ve Reiki’yi nasıl öğrenirim?

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Bilgi güçtür
  • Mümkün Olanın Geleceği
  • Hibs ve Ross County taraftarları finalde
  • Günün ipucu: Yine o adam
  • Hibs ve Ross County taraftarları finalde
  • Spieth eksik kesim tehlikesi altında

Reiki eğitimi almak kendiniz için verebileceğiniz gerçekten doğru bir karardır. Reiki konusunda eğitim ve inisiyasyon alarak bir Reiki kanalı olmak ve hem kendinize hem de ihtiyacı olan başkalarına evrensel enerjinin şifa gücünü aktaracak hale gelmek aslında çok kolay!

Reiki eğitimleri grup halinde verilebildiği gibi, sizin

zamanınıza uygun tamamen kişisel özel eğitim de verilebilmektedir. Reiki eğitimi almak için herhangi bir ön şart gerekmez ve her yaş için uygundur.

Birinci Derece Bu eğitim süresince gerekli ders notları ve kaynak malzeme verilmektedir. Ayrıca aura taraması, çakraların açılması yapılmakta ve uygulamalı eğitim verilmektedir. Bu eğitim sonunda tüm dünyada geçerli olan Reiki birinci derece sertifikası da verilmektedir. Bu eğitim ve inisiyasyon sonrasında Reiki kanalı haline gelinir ve hem kendinize hem de başkalarına Reiki verebilirsiniz.

İkinci Derece İkinci derece eğitimi için daha önce birinci derecenin alınmış olması gerekir. Bu eğitim süresince gerekli ikinci derece bilgilerini içeren ders notları ve kaynak malzeme verilmektedir. Ayrıca aura taraması tekniği, çakraların dengelenmesi, sembollerle çalışma ve uygulamalı eğitim verilmektedir. Bu eğitim sonunda tüm dünyada geçerli olan Reiki ikinci derece sertifikası da verilmektedir. Bu derecede Reiki enerjisinin gücünü arttırma, mental çalışma, uzaktan şifa gönderme yetileri kazanıldığından Reiki’nin şifa gücüne kanallık eden pek çok kişi için yeterli görülmekte ve Reiki’nin öğreti boyutundaki tüm bilgisine sahip olunduğundan Reiki pratisyeni şifacı olarak çalışma imkanı sağlamaktadır.

İkinci derecenin eğitimini almak için birinci derecenin de aynı Master’dan alınmış olması gerekmemektedir.

Üçüncü Derece/ Kişisel Master’lık Reiki eğitimi ve inisiyasyonu, adayın yapısına, Reiki ile sürdürdüğü yaşantısına ve istekliliğine bağlı olarak değişen bir program dahilinde verilmektedir ve süresi değişkendir. Bu eğitim süresince Master’la birebir çalışma söz konusudur. Özellikle Master sembolünün kullanımı, rehberlerle çalışma, teşhis ve tedavisi tıbben çok zor ve çaresiz hastalık ve rahatsızlıklara yönelik spesifik şifa teknikleri gibi özel uygulamalar üzerinde çalışılır. Bu eğitim sonunda tüm dünyada geçerli olan Reiki Kişisel Master sertifikası da verilmektedir. Bu dereceye sahip olan Master, en zorlu vakalarda dahi başarılı olabilecek yeterliliğe sahip olur ancak Reiki eğitimi ve inisiyasyonu veremez.

Üçüncü Derece/ Master-Öğretmenlik Reiki eğitimi ve inisiyasyonu, adayın yapısına, Reiki ile sürdürdüğü yaşantısına ve istekliliğine bağlı olarak değişen bir program dahilinde verilmektedir ve süresi değişkendir. Bu eğitim süresince Master’la birebir çalışma söz konusudur. Master/Öğretmenlik için Eğitimi verecek olan Master’ın adayda gereken potansiyeli görmesi, yaşantısında Reiki’nin önemli bir yer tutacağına inanması ve eğitim için kabulü gerekir. Bu eğitim süresince aday Master olarak inisiye edilir ve inisiyasyon yöntemi öğretilir. Ayrıca defalarca farklı derecelerin inisiyasyonlarına katılır, kendisi de farklı derecelerin inisiyasyonlarını Master’ının denetiminde gerçekleştirir. Bunların yanısıra her derecenin teorik ve pratik eğitimlerinin verilmesinde asistanlık yapar, eğitim akışı ve yapısı konusunda yeterliliğini geliştirir. Eğitim süresi boyunca farklı türlerdeki hastalık ve rahatsızlıklar üzerinde de Master’la birlikte tedavilere katılır, teşhis ve tedavi deneyimini arttırır. Master adayının kişisel gelişiminin hedeflendiği eğitim süreci sonunda tüm dünyada geçerli olan Reiki Master sertifikasına hak kazanır. Bu dereceye sahip olan Master, her türlü tedavi için çalışabildiği gibi, artık her derecede Reiki eğitimi verebilir, inisiyasyonlarını yapabilir, sertifika verebilir.

Kendiniz ve yakınlarınız için yepyeni bir dünyanın kapılarını açacak bir adımı atmak ve Reiki ile tanışmak için iletişim sayfamızdaki formu doldurmanız yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu